
Managing partner i Austin Lyngmyr & Co Advokatfirma AS. Har de siste 20 år arbeidet med spørsmål knyttet til fast eiendom. Har særlig kompetanse innenfor eierskiftesaker, reklamasjoner/mangler, håndverktjenester, naborettslige spørsmål, fradeling, seksjonering, entrepriserett. Han har også omfattende erfaring med arbeidsrett, forsikringsrett, erstatningsrett. Har bred prosedyreerfaring og arbeider mye med tvisteløsning i og utenfor domstolene. Er godkjent advokatmekler av Advokatforeningen. Arbe...
Se merHR, HMS, arbeidstvister, oppsigelse, avskjed, nedbemanning, lønnsforhandling, tariffoppgjør, lønnsoppgjør, ledelse, suspensjon, drøftingsmøte, arbeidsmiljøloven, erstatning, oppreising, søksmål
Utviklingskontrakter, leveransekontrakter, avtaleinngåelse, kontraktsforhandlinger, testament, ektepakter, samboeravtaler, kjøpsavtaler, avtaletvister, kontrakstvister
Bygg og anlegg, eiendomstransaksjoner, byggetvister, byggetillatelser, infrastruktur, forvaltning
Eiendomsutbygging, eiendomsprosjekter
Nabotvister, eiendomstvister, tomtetvister, nabovarsel
Forhandlinger, rettsprosess, vitneførsel, straffeprosess, saksbehandling, veiledning, bevisførsel, hovedforhandlinger, ankeforhandlinger, innledningsforedrag
Byggetvister, rettstvister, familietvister, økonomiske tvister, kontraktstvister, erstatningstvister, avtaletvister, kontraktstvister, nabotvister, eiendomstvister, rettstvister
Advokatguiden rangerer advokater basert på anmeldelser fra tidligere klienter og profilvisninger. Antall anmeldelser, den samlede poengsum og antall profilvisninger er avgjørende for rangeringen. Nedenfor kan du se hvordan Thor Gunnar Austin rangerer sammenlignet med andre advokater innenfor samme juridisk fagområde.
Profesjonell og veldig behjelpelig. Kom med rask vurdering, følget hele saken og fikk han alt vi kunne ikke selv uansett vi har prøvd flere ganger. Alt var klart over hele prosessen samt med veldig nøyaktig oversikt over tidsbruk hans. 100% anbefalt også for hans tilgjengelighet og ettergivelse av tidsplan.
Advokat Thor Gunnar Austin opplevdes som profesjonell, konkret og effektiv i vår sak der utfallet ble et forlik vi som oppdragsgiver er fornøyde med.
I en situasjon hvor jeg ikke hadde mye kunnskap, var det utrolig betryggende for meg å ha Thor Gunnar Austin som advokat. Han er ekstremt dyktig i sitt arbeid, og da spesielt på området om eiendom. Jeg anbefaler han i høyeste grad, og har ingenting å klage på. Han lytter til sin klient, og holder deg informert gjennom hele prosessen.
Veldig dyktig. Tilgjengelig. Saken gikk ut på å få oppheve kjøpet av bolig eller prisavslag. Saken ble trenert av selgeren og endt opp til slutt i retten. Det som jeg var imponert over er hvordan Thor Gunnar Austin får frem de fakta som er relevant for å vinne saken, hvor mye energi han fremviser i rettssalen, og hvor dyktig han er til å stille spørsmål som avslører motparten. Jeg endt opp med å få prisavslag, erstatning og saksomkostninger. Kunne ikke ha vært mer fornøyd. Vil absolutt anbefale Thor Gunnar Austin på det sterkeste.
Vi er svært fornøyde med arbeidet Austin gjorde for oss. Etter å ha kjøpt et hus som endte med forlik hvor vi fikk tilbake kjøpesum + noe prisstigning, mente Austin og vi at det reelle tapet vårt var mye større, bla. Pga. høy prisstiging. Huset lå i en flomsone og ved høy vannføring i nærliggende elv steg grunnvannet og det kom inn vann i kjeller. Vi ble gjennom hevingsprosessen kjent med at både selger og megler satt på informasjon om dette. Austin og vi mente derfor at meglere måtte dekke vårt resterende krav. Austin støttet oss hele veien, og var en pådriver for å sikre at vi fikk med riktig dokumentasjon i rettssalen. Han var svært profesjonell og guidet oss godt gjennom rettsprosessen på en trygg og sikker måte. Med Austin som advokat vant vi over meglers forsikringsselskap i tingretten. Saken ble anket videre til lagmannsretten. I begge instanser var Austin svært godt forberedt, hadde hentet fram relevante lignende saker og aktuelle lovparagrafer og underlag. Han var overbevisende i sine prosedyrer og framlegg. Med hans innsats vant vi også i lagmannsretten. Dommen mot megler var enstemmig og ble ikke anket videre. Vi kan trygt anbefale å bruke Austin i saker angående eiendomskjøp.
Vi kontaktet Austin grunnet arbeidssak som endte med å pågå i flere runder og år. Underveis fikk vi god veiledning og vi har følt oss trygge på Austin sine juridiske ferdigheter og svært taknemlige for de gode rådene som ble gitt underveis. Hans tilgjengelighet og ettergivelse av tidsplan var også helt formidabelt! Takket være hans ferdigheter, vant vi saken i alle runder. Vi anbefaler Thor Gunnar Austin på det varmeste!
Vi kontaktet Austin etter å ha fått tips om at fremgang i slike boligtvister er mye raskere ved bruk av ekstern advokat. Han tok saken med en gang og fulgte opp alle sine oppgaver og koordinerte hele saken. Han fulgte opp og purret på alt fra fagkyndige til motpartens saksbehandler. Han oppleves som svært profesjonell og har full kontroll til en hver tid. Alltid tilgjengelig på telefon og E-post.
Svært profesjonell og god hjelp. Vår sak var en reklamasjonssak mot boligkjøperforsikring. Vi fikk god informasjon og råd, og følte oss godt ivaretatt gjennom hele prosessen. Vil anbefale Thor Gunnar Austin i tilsvarende saker og vil anbefale at man søker bistand tidlig i en slik prosess.
Saken gjaldt reklamasjon ved kjøp av bolig. Vi kjøpte et eldre hus hvor det viste seg å være syv lekkasjer i taket. Etter to år med kamp mot egen kjøperforsikring (Legal 24), tok vi kontakt med Thor Gunnar Austin for vurdering av saken vår. Saken ble tatt hånd om umiddelbart og oppfølgingen var 10 av 10 sammenlignet med tidligere erfaring. Thor Gunnar var rask, fulgte opp tett og purret aktivt på ved manglende svar fra selgers forsikring. En effektivitet vi ikke trodde var mulig etter å ha fått høre fra eget forsikringselskap at vi trolig ikke hadde noe å hente på reklamasjon og at det var bortkastet tid, siden vi hadde kjøpt et eldre hus. Thor Gunnar vant fram med godt resultat bare etter noen få måneder. Vi skulle bare ønske at vi hadde tatt kontakt tidligere. Vi kommer definitivt til å bruke Thor Gunnar igjen dersom vi noen gang skulle få behov for det. Anbefales på det sterkeste.
Svar fra Thor Gunnar Austin: 18. november 2021
Takk for hyggelig tilbakemelding. Fint at saken løste seg.
Tilgjengelig, nøktern vurdering av hva som kan oppnås ved en rettsprosess, god saksforberedelse og gjennomføring av prosess med et bra resultat. Ble holdt oppdatert under hele prosessen. Virker dyktig og erfaren innen min sak som omhandlet en tvist etter kjøp av fast eiendom i Oslo. Synes å ha et bredt profesjonelt kontaktnett innen eiendomsforhold.
Svar fra Thor Gunnar Austin: 1. desember 2020
Takk for hyggelig tilbakemelding.
Arbins gate 4
0253 Oslo
Svar fra Thor Gunnar Austin: 10. februar 2023
Takk for hyggelig tilbakemelding.